Spoštovani starši, dedki in babice, tete in strici…vabljeni v šolo v športni opremi.

Sobota, 29. 9.2018, je za vaše otroke delovni dan. Družili se bomo na igriščih in terenih v šoli in ob njej. Želeli bi vas imeti zraven. Radi bi, da bi skupaj pokazali otrokom, da nam je mar za zdravje, svoje in njihovo. Udeležite se preizkusa hoje na 2 kilometra in preverite svojo telesno pripravljenost. Preizkus hoje na 2 km je enostaven, natančen, varen in ponovljiv test, na katerem s pomočjo tako hitre hoje kot jo zmorete, da pri tem ne ogrožate svojega zdravja, izmerimo vašo telesno zmogljivost in vam na podlagi vaših rezultatov svetujemo ustrezno telesno dejavnost ter zdravju prijazno športno vadbo. Primeren je za vse med 20. in 65. letom, ki ste telesno nedejavni ali zmerno telesno dejavni. Test lahko opravite večkrat (priporočljivo vsakih 6 mesecev) in tako sledite izboljšanju svoje telesne zmogljivosti. Udeležba je brezplačna! Vodijo ga fizioterapevti in medicinske sestre ZD Celje.

PROGRAM DELA ZA STARŠE… ŠPORTNO OBLEČENI IN OBUTI8.15 SE STARŠI ZBERETE V AVLI OŠ DOBRNA:

  • čakata vas 2 fizioterapevta in 2 medicinski sestri ZD celje …kratko predavanje o namenu in načinu testiranja, vpišete se na listo prisotnosti, izpolnite vprašalnik o zdravstvenem stanju, izmerijo vam telesno težo, in krvni tlak v mirovanju, opravite kratek pogovor,
  • ob 11h sledi štart hoje na 2km ob Dobrnici, merijo vam čas in krvni tlak po obremenitvi,
  • sledi kratek pogovor in razlaga rezultatov v eni od učilnic,
  • vse kar vas zanima, si lahko preberete na povezavi: http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/z_gibanjem_do_zdravja_2018_-_datumi_preizkusov_hoje_na_2km.pdf

** VMESNI ČAS SI LAHKO STARŠI POPESTRITE

  • OD 8.45 DO 9.45, VAJE ZA STABILIZACIJO TRUPA Z GO. DAMJANO SLUGA V MALI DVORANI NA ODRU (VHOD IZ AVLE),
  • OD 9.55 DO 10.40, AEROBIKA Z GO. MATEJO LAMPRET V MALI DVORANI NA ODRU (VHOD IZ AVLE),
  • OD 8.15 DO 12. 35 SO NA VOLJO ZUNANJA IGRIŠČA IN REKVIZITI, DA SE POMERITE MED SEBOJ V RAZLIČNIH ŠPORTIH…
  • VABIMO VAS, DA TA DAN SODELUJETE S SVOJIMI OTROKI, NJIHOVIMI RAZREDI IN RAZREDNIKI, POMAGATE PRI MERJENJU, SKUPAJ TEKMUJETE, »ŠPORTATE« ALI SAMO NAVIJATE ZANJE, SKRATKA, DA PREŽIVITE LEPO ŠPORTNO DOPOLDNE S SVOJIMI OTROKI V ŠOLI.

V PRIMERU DEŽJA BO POUK PO PONEDELJKOVEM URNIKU.

 

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)