Četrtkovo jutro je bilo po deževni noči in jutranjih meglicah čudovito sončno in idealno za malo daljši sprehod. Z učenci predmetne stopnje smo se z avtobusom pripeljali na Roglo, od tam pa smo peš odšli proti Lovrenškim jezerom. Pot je bila malo mokra, a prijetna in razgledna. Obiskali smo visoko barje, z več majhnimi jezerci. Nahajajo se med Roglo in Ribniškim Pohorjem. Raztezajo se na površini 22 ha. Pot po lesenih brveh nas je pripeljala v osrčje barja, z lesenega razglednega stolpa pa smo s pogledom objeli širšo okolico. Barje predstavlja življenjski prostor redkih rastlinskih in živalskih vrst. Videli smo cveteti lokvanj. Z nami je bilo tudi nekaj uspešnih gobarjev. Gospod Žužek nas je vodil in opozoril na nekatere vrhove. Razpoloženje je bilo zelo dobro. Za spomin in nekaterim kot vabilo pa je še nekaj posnetkov v galeriji.

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)