Mednarodni e-Twinning projekt My Christmas  ̶  Your Christmas , ki poteka na naši šoli od septembra, počasi dobiva svojo celotno obliko. Od prve naloge, ki je zajemala predstavitev učencev v angleškem jeziku, pa vse do opisa Slovenije, domačega kraja in šole, soustvarjanje e-kuharske knjige, v kateri smo natančno predstavili našo tradicionalno potico, govorili o navadah ob božiču po Sloveniji, smo pretekli teden opravili še zadnjo nalogo, in sicer napisali smo novoletne voščilnice in jih razposlali v 8 držav, našim  11-im partnerskim šolam.

Z učiteljico Mileno Urlep Rogl smo se naučili angleško pesem Jingle Bells, zapeli tudi slovensko različico, se posneli in poslali v ogled vsem sodelujočim šolam.

Z učiteljico Andrejo Kveder smo poleg novoletnih voščilnic  ustvarili še plakat s tradicionalno slovensko potico. Naša kuharica, gospa Mateja Novak, je potico spekla, mi pa smo njene fotografije uporabili pri pisanju recepta v angleščini.

Pri ustvarjanju in sodelovanju v tem projektu smo spoznali marsikaj novega o praznovanju božiča drugje po Evropi, zagotovo pa bomo preizkusili kakšen božični recept iz drugih držav. Z mednarodnimi projekti želimo uresničevati dolgoročne cilje kot sta večjezičnost in medpredmetno povezovanje, in to nam je pri tem projektu dobro uspelo.

Čakamo le še na božične voščilnice, ki  nam jih bodo poslali učenci s Poljske, Češke, Portugalske in Hrvaške, ter iz Francije, Italije, , Turčije in Romunije.

Tudi vi si jih lahko v prihajajočih dneh ogledate na velikem zemljevidu, ki stoji na zgornjem hodniku naše šole.

Vsem želimo Srečen božič!

Jasmina Gojčič