Petošolci, danes boste pri angleščini spoznali življenjski krog metulja. Zato najprej prisluhnite že znani zgodbi o zelo lačni gosenici A very hungry caterpillar na strani: https://www.youtube.com/watch?v=75NQK-Sm1YY. Nato pa si poglejte predstavitev Life Cycle of a Butterfly na strani: https://www.youtube.com/watch?v=O1S8WzwLPlM. Sledi delo v učbeniku na strani 78, kjer si pri nalogi 1 preberite besedilo in ugotovite, kaj prikazujejo sličice. Pri nalogi 2 ugotovite, ali povedi držijo ali ne, zato na rahlo s svinčnikom označite YES  ali  NO. Zatem rešite nalogo 1 v učbeniku na strani 79 – na rahlo s svinčnikom oštevilčite povedi. Kdor želi, lahko naredi tudi nalogo 2. Sledijo pa še naloge v delovnem zvezku na straneh 78 in 79.

Prijetno delo želim                                                                                                                                                                                              Sonja Špegel

 

(Skupno 5 obiskov, današnjih obiskov 1)