Pozdravljeni!

Za nami je praznični konec tedna, ki nam je postregel s toplim in sončnim vremenom. Upam, da ste se naužili sončnih žarkov in si pridobili novih moči za delo v naslednjih tednih. Predvsem pa, da ste vsi zdravi.

Danes si boste najprej pregledali rešitve naloge iz prejšnjega tedna na povezavi Učbenik, stran 140, naloga 2 a, b, c

Nato boste v zvezke napisali naslov TRAPEZ in iz delovnega zvezka na strani 49 prerisali trapez, prepisali nove pojme: trapez, osnovnici, kraka, višina, srednjica, enakokraki trapez in pravokotni trapez ter zraven zapisali njihove značilnosti. Pričakujem, da se boste te pojme tudi naučili. Predlagam, da vzamete za risanje višine vrednost 4 cm, da ne bo težko poiskati njene sredine za risanje srednjice. Zapišite si tudi, kaj velja za kote v trapezu.

Lep pozdrav!

Martina

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost