Pozdravljeni, sedmošolci!

Danes boste imeli kar nekaj dela. Najprej si boste pregledali rešitve nalog, ki ste jih reševali v petek. Rešitve nalog iz delovnega zvezka na strani 51 najdete na povezavi Učbenik, stran 144, nalogi 5 in 6

Rešitve nalog iz učbenika pa na povezavi https://www.ucimte.com/?q=interaktivni_ucbenik_prost_dostop/1000101#/52

Sledi obravnava še enega štirikotnika. V zvezke si boste napisali naslov PARALELOGRAM. Nato boste prerisali oba paralelograma iz delovnega zvezka na strani 53 zgoraj ter si zapisali vse opise (kakšen lik je paralelogram, kaj velja za diagonali, kaj je višina ter kaj velja za nasprotna in sosednja kota). Prepišite si tudi zapise iz obeh modrih »oblačkov«.

Nato si boste prepisali in prerisali še spodnji del. Na levi strani je opisan ROMB, na desni PRAVOKOTNIK, na strani 54 zgoraj pa še KVADRAT. Vsi trije so posebni primeri paralelograma.

Rešite še nalogo 46 na strani 55 v delovnem zvezku.

Želim vam prijetno delo in lep dan!

Martina

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost