Kot ste morda že slišali ali brali, je Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport pred dvema dnevoma sprejelo sklep, s katerim je zaradi Izvajanja ukrepov za obvladoVanje epidemije COVID-19 določilo nove datume v Rokovniku za prijavo kandidatov za vpis v 1. letnike vseh programov srednjih šol. Rok za prijavo na srednje šole in v dijaške domove je podaljšan do 11. maja.  Kot že veste, smo  prijavice za vse devetošolce OŠ Dobrna že v marcu poslali na srednje šole.  Nov Rokovnik pa prinaša spremembe tudi pri terminih drugih aktivnosti, povezanih z vpisom v srednje šole (preizkusi posebnih nadarjenosti/znanja/spretnosti, morebitni prenosi prijav na druge srednje šole, ometjitve vpisa, izvedba izbirnih postopkov…).

Devetošolci ste v oktobru prejeli Rokovnik, ki pa zdaj več ne velja. V prilog imate veljavni oz. aktualni Rokovnik za vpis v srednje šole za šolsko leto 2020/21. Predlagam, da si ga natisnete ali shranite, predvsem pa pregledate in upoštevate.

Rokovnik_Vpis_SRšole_za2021_AKTUALEN

Za vse morebitne nejasnosti oz. dodatne informacije  mi napišite e-mail ali me pokličite.

šolska svetovalka: Alenka Žnidarič Pešak

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)