Četrtošolci, pozdravljeni! Danes začenjamo z novo enoto – enoto 5: MY FAMILY AND MY HOME. Za uvod se spomnimo pesmice, ki smo jo v preteklih letih že poslušali. Čaka vas na strani https://www.youtube.com/watch?v=d_WQEw13TCo. Sledi delo v učbeniku, in sicer na strani 56. Ustno rešite nalogo 1 – odgovorite na vprašanja. Naj pomagam: adult = odrasel, teenager = najstnik.  Nalogo 2 pa zapišite v zvezek. Tabelo prerišite, poslušajte in dopolnite. Upoštevaj, da Zoe’s pomeni  ‘od Zoe  ali  Zoein’  ali pa   mum’s  pomeni  ‘mamin’. Nalogo 3 pa preizkusite pri svojih družinskih članih. Sprašujte jih npr. What is your sister’s name? Odgovor se mora glasiti npr. My sister’s name is … Potem pa rešite še naloge od 1. do vključno 5. v delovnem zvezku na straneh 54 in 55. Tokrat mi ni potrebno pošiljati vašega dela, saj bom ob koncu tedna izžrebala iz vsakega razreda 5 učencev, kateri mi boste morali poslati vso delo tega tedna. Za naslednji teden pa načrtujem videokonferenco, da bomo skupaj ponovili snov in se dogovorili za ocenjevanje.                                                                                                         Prijetno delo želim,  Sonja Špegel

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)