Spoštovani starši!

V ponedeljek se v šolo vračajo učenci in učenke od 1. do 3. razreda. Čez teden dni pričakujemo še učence in učenke 9. razredov. Učenci ostalih razredov bodo nadaljevali z delom na daljavo. V prilogi je obvestilo o organizaciji dela za prvi dan po ponovnem prihodu učencev v šolo (Obvestilo prvi dan – prihod v šolo, 18.5.2020).

V tem tednu smo se intenzivno pripravljali na prihod učencev. Urediti smo morali vse potrebno za začetek pouka pod drugačnimi pogoji, kot smo jih običajno najvajeni. Pripravili smo prostore, zagotovili smo zaščitna sredstva, dogovorili smo se o organizaciji dela in še o mnogih stvareh, ki so pomebne za nemoteno in predvsem varno delo.

Zaradi priporočil pristojnih služb bo delo potekalo nekoliko drugače, kot smo navajeni. Zato vas prosim, da upoštevate nekaj navodil in priporočil, ki jih bom navedel:

• Ob vsakem vstopu v šolo je obvezno razkuževanje rok in nošenje zaščitne mase (vsi starejši od 12 let).
  • Glavni vhod v šolo bomo odpirali ob 8. uri. Učenci bodo ob vstopu v šolo, takoj odšli po označenih poteh v svoje učilnice.
  • Glavni vhod se bo ob 8. 20 zaklenil. Ponovno ga bomo odklenili ob 11. 50.
  • Stranski vhod bo odprt od 6.15 dalje. Vstopili bodo lahko samo učenci 1. razreda, ki so v jutranjem varstvu. Starši lahko spremljajo otroka do učilnice. Ob vstopu upoštevajo prvo alinejo.
  • Skozi stranski vhod lahko vstopajo tudi učenci, ki se z organiziranim šolskim prevozom pripeljejo v šolo.
  • Učenci se preubujejo v šolske copate pred svojo učilnico.
  • Šolskih torb učenci ne bodo nosili domov.
  • Po šoli se gibljemo po označenih poteh in vseskozi upoštevamo varno razdaljo.
  • Učenci morajo po končanem pouku oditi domov.
  • Starši, ki pridete po otroka ga počakajte pred glavnim vhodom.
  • Po 14. uri lahko skozi glavni vhod vstopajo starši, ki gredo po otroka v OPB. Ob vstopu upoštevajo prvo alinejo.
  • …..

Prosim, da zaradi naše varnosti upoštevate našteta priporočila in priporočila pristojnih organov.

Lep pozdrav                                                                           Marko Šteger – ravnatelj

Obvestilo prvi dan – prihod v šolo, 18.5.2020