Za nami je prvi dan  tabora za motivirane in nadarjene učence, ki ga preživljamo v CŠOD Bohinj, v prekrasnem okolju ob Bohinjskem jezeru.  Skupaj z nami so v domu tudi učenci z OŠ Frankolovo, a delo poteka ločeno, po skupinah. Učenci z OŠ Dobrna smo razdeljeni na dve skupini,  z OŠ Frankolovo pa so v tretji.  Peto in šestošolci iz Dobrne so danes popoldne spoznavali geografske značilnosti Bohinja, obiskali pa so tudi obalo Bohinjskega jezera v Ukancu in  vojaško pokopališče iz I. svetovne vojne. Učenci 7., 8. in 9. razreda pa so današnje popoldne preživeli prav adrenalinsko, saj so se prav vsi preizkusili v plezanju po naravni steni Pod skalco v Ribčevem lazu. Vsem je uspelo okusiti vznemirjenje pri prvih alpinističnih poskusih, nekaterim pa tudi občutek zmagoslavja na vrhu. Po težko zasluženi večerji  smo se še enkrat odpravili na kratek sprehod po okolici doma, nato pa  se pred spanjem še malo podružili ob družabnih igrah.  Bil je dolg, naporen, a uspešen in nadvse zanimiv dan. Z veseljem pričakujemo izzive jutrišnjega dne, ko se vam bomo spet oglasili, upamo, da tudi s fotografijami.

Udeleženci športno-naravslovnega vikenda iz OŠ Dobrna

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)