Konec junija so učenci 5. razreda obiskali Tehnopark Celje –  prvi znanstveno-zabavni park v Sloveniji, namenjen promociji znanosti, tehnologije in inovativnosti.Na vsaki postaji obsežne razstave so bili učenci zelo aktivni. S praktičnimi izkušnjami so usvajali določena znanja po tematskih sklopih: Človeško telo, zdravje in gibanje, Fizikalni, matematičnih in astronomski pojavi, Naravoslovje, Ekologija, energija in obnovljivi viri energije, Prihodnost – tehnologije in delovna mesta v prihodnost, Iluzije.)
Doživeli so tudi planetarij ter aktivno sodelovali pri prikazu robotov.

V Pustolovskem parku na Celjski koči pa je učence čakalo veliko športnih izzivov. Pod vodstvom inštruktorjev so ob plezanju spoznali svoje sposobnosti ob premagovanju ovir. Park obsega 35 različnih elementov.  Preizkusili so se v premagovanju ovir, kot so mostovi, mreže, plezalna stena, U-zanke in podobno. Vsi na manj zahtevni progi, nekateri pa tudi na srednje zahtevni progi.

 

 

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost