Letos smo prvič vključeni v nemški mednarodni projekt, ki se imenuje Grenzüberschreitende Freundschaft- Čezmejno prijateljstvo. Osmošolci in devetošolci, ki obiskujejo izbirni predmet nemščina, sodelujejo s partnerskimi šolami iz Ukrajine, Nemčije, Poljske in Italije.

Glavna nit projekta je prijateljstvo, saj prijatelje potrebujemo na vsakem koraku. Projekt smo začeli s predstavitvami v nemškem jeziku, ustvarili smo plakat na temo varnosti na internetu. V orodju Padlet smo pisali misli o prijateljstvu in prijateljih. Izdelali smo božične voščilnice in jih poslali našim partnerskim šolam. Prejeli pa smo tudi že voščilnice iz Ukrajine in Italije. Projekt bo trajal do konca šolskega leta, tako projektno delo pa zagotovo predstavlja zanimiv način učenja nemščine in spoznavanja tujih držav ter kultur.

Mentorica projekta Jasmina Gojčič