V soboto 26. februarja 2022 ob 20.00 uri, bo Pariška filharmonija v živo predvajala koncert mladih glasbenikov iz vseh 27 članic držav Evropske unije. Ena izmed flavtistk je tudi Tajda Rušnik. Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti je predlagal 10 kandidatov, od katerih so v Parizu izbrali 4, med njimi tudi Tajdo. V Pariški filharmoniji se cel teden z intenzivnimi vajami pripravljajo na izvedbo koncerta, ki bo v soboto. Francija je v Evropi znana kot država z izjemno bogato kulturno tradicijo, zato so se v okviru njenega trenutnega predsedovanja Evropski uniji odločili sestaviti orkester mladih glasbenikov iz celotne Evropske unije. Na koncertu v Pariški filharmoniji pa bodo prisotni tudi predstavniki držav članic Evropske unije, Evropske komisije in Evropskega parlamenta.

Ob tej priložnosti Vam pošiljam spletno povezavo za sobotni koncert, ki pa jo lahko delite tudi naprej. V prilogi pa je tudi nekaj podrobnejših informacij o samem poteku projekta.

The ODE concert on Saturday February 26th, 2022 at 20:00 will be broadcast on

ARTE CONCERTS as well as on PHILHARMONIE LIVE.

Please find below the link on Philharmonie Live :

https://live.philharmoniedeparis.fr/concert/1136183/

O projektu ODE

 

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost