Po dveh letih nam je konec meseca maja kljub negotovosti uspelo izpeljati že kar tradicionalno šolo v naravi za sedmošolce.
Učenci so na poti proti Primorski spoznavali lepote in zanimivosti Notranjske. Obiskali so Planinsko jamo, se z lojtrnikom peljali okrog Cerkniškega jezera, si ogledali maketo in multivizijo o Cerkniškem jezeru ter potepanje po Notranjski zaključili z ogledom krajinskega parka Rakov Škocjan.
Kljub temu da so vsi nestrpno pričakovali kopanje v morju, so zavzeto spoznavali obmorsko rastlinstvo, raziskovali morsko obrežje, spoznavali znamenitosti Pirana, se podali v čarobni svet školjk in polžev ter v akvariju spoznali živalstvo slovenskega morja. Z barko so se popeljali po Piranskem zalivu in na Strunjanskih solinah spoznali tradicionalen način pridobivanja morske soli.
Poleg izkustvenega učenja je bilo veliko pozornosti namenjene medvrstniškemu druženju, saj smo čas med ogledi in delavnicami zapolnili z družabnimi igrami ter športnimi aktivnostmi.
(Skupno 258 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost