Učenci 5. ain 5. b so se 16. 6. 2021  odpravili na celodnevno ekskurzijo v Pomurje. Najprej so v Vulkaniji na Goričkem s krtkom Olijem “doživeli” nastanek Zemlje in izbruh vulkana. Čakalo jih je nepozabno potovanje v globino goričkega vulkana, skozi zgodovino Zemlje in po geoloških značilnostih. S krtkom Olijem pa so se tudi sprehodili po rovih in poteh v notranjosti našega paneta.
Po kratkem ogledu znamenite Plečnikove cerkve v Bogojini je sledil Otok ljubezni v Ižakovcih. Sledila je vožnja z brodom po reki Muri ter predstavitev tradicije büjraštva, mlinarstva, brodarstva ter predelave lanu.
Nazadnje smo se odpravili še v
Razkrižje (Šafarsko), kjer smo obiskali prazgodovinsko vas. Člani turističnega društva pa so nas z igro popeljali v čas pred 3500 leti.

Foto utrinke najdete v galeriji.

 

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost