Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo je projekt družbe Radio-Tednik Ptuj, ki ga že osmo leto zapored organizirajo skupaj z občinami in osnovnimi šolami iz Podravja, Savinjske regije, osrednje Slovenije in tudi Primorske.

Skupna želja medijske družbe, otrok in glasbenih pedagogov je, da projekt postane vseslovenski in da se vanj vključi čim več osnovnih šol iz Slovenije. Tako smo se tudi na naši šoli odločili za sodelovanje v projektu.

V projektu je sodelovalo 15 pevcev od 3. do 9. razreda. Pevci so se predstavili kot solisti ali pa združeni v manjšo pevsko skupino. Snemanje je potekalo 13.4. 2022 na Radiu Celje.  Po končanih snemanjih vseh sodelujočih pevcev je  strokovna žirija iz vsake šole izbrala dve glasbeni točki, ki napredujeta v polfinale.

V polfinale so se tako uvrstili Jakob Artank in Marcel Švab s Kekčevo pesmijo, ter Veronika Olenšek s pesmijo Nine Pušlar – Tople oči. Polfinale bodo potekale v soboto, 11.6. 2022  ob 10. uri v Citycentru Celje.

Iskrene čestitke polfinalistom za uspeh, vsem sodelujočim pa za sodelovanje in odličen nastop.

Milena U. Rogl