V petek, 12. aprila 2024, smo v okviru državnega projekta Medgeneracijsko branje in šolskega projekta Trikotnik branja organizirali drugo bralno čajanko v tem šolskem letu. Čajanke so se udeležili starši in njihovi otroci ter dekleta iz knjižničarsko-bralnega krožka.  Za čajanko so starši in učenke predmetne stopnje prebrali knjigo Vinka Möderndorferja JAZ SEM ANDREJ, učenke razredne stopnje pa so prebrale različne knjige, ki so govorile o ljubezni in prijateljstvu. Po  kulturnem programu, ki je bil glasbeno-pesniško obarvan, je sledilo delo v dveh skupinah.  Mlajša skupina je razmišljala o sporočilih prebranih zgodb, naredila plakate in jih ob koncu predstavila vsem udeležencem. Starejša skupina je v uvodu zaigrala odlomek iz knjige JAZ SEM ANDREJ, nato pa skupaj s starši  razmišljala o ljubezni,  spolnosti in odnosih v naši družbi. Na koncu smo se posladkali s piškoti in čudovitim čajem iz naše šolske kuhinje. Starši in učenke so bile zelo navdušene nad čajanko, zato bomo to obliko druženja obdržali tudi v naslednjem šolskem letu. 

                                                                                                                                                           Valerija Pečnik, knjižničarka

 

 

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost