V četrtek, 4. 4. 2024, je bilo na 1. OŠ Celje regijsko tekmovanje iz matematike za bronasto Vegovo priznanje. Na tekmovanje se je po uspehu na šolskem tekmovanju uvrstilo 8 učencev naše šole.

Bronasta Vegova priznanja so osvojili: Roža Marija Ocvirk in Jan Savinek iz 6. b razreda, Nuša Švent iz 8. a razreda, Val Simončič iz 8. b razreda, Metod Slakan iz 9. a razreda in Uroš Hann iz 9. b razreda.

Na tej stopnji se je posebej izkazal Val Simončič, saj je dosegel 1. mesto v Savinjski regiji 1.

Trije dobitniki bronastih priznanj so se uvrstili na državno tekmovanje, kjer so se učenci potegovali za srebrno in zlato Vegovo priznanje.

Državno tekmovanje je potekalo v soboto,  20. 4. 2024, na OŠ Gorica v Velenju.

Na tem tekmovanju sta dva učenca dosegla izjemna dosežka.

Jan Savinek, učenec 6. b razreda, je osvojil SREBRNO VEGOVO PRIZNANJE.

METOD SLAKAN, učenec 9. a razreda, pa je osvojil najprestižnejše priznanje na področju matematike, in sicer ZLATO VEGOVO PRIZNANJE.

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo in jim želimo še vnaprej obilo užitkov ob trenju matematičnih orehov!

Mentorici Marija Boršič in Martina Jovan