V ponedeljek, 20. 5., smo prvošolci odšli na pohod v Lokovino, kjer smo si v Dolini mlinov ogledali Vovkov mlin. G. Pungartnik nas je prijazno sprejel in dobro opisal cel potek mletja moke kot so to počeli nekoč. Kljub temu, da je trenutno mlin v okvari, smo izvedeli in videli veliko zanimivega in novega. Pokazal nam je tudi veliko drugih pripomočkov, ki so jih nekoč uporabljali v vsakodnevnem življenju. Družini Pungartnik se najlepše zahvaljujemo za gostoljubje.

V sredo, 22. 5., je po naši šoli zelo dišalo. Ko se je pričel pouk, smo dobili obisk ge. Romane, ki nam je pomagala zamesiti testo. Super je vzhajalo in po malici, si je vsak izmed nas sam drugič pregnetel testo in oblikoval svoj hlebec. Prijazne kuharice so naše kruhke spekle. Ko so se ohladili, smo z zadovoljstvom naredili pokušino in res, spekli smo odličen kruh. Naši Romani se najlepše zahvaljujemo za obisk in pomoč.