Ob sedmi uri zjutraj smo se sedmošolci odpeljali proti morju. V Uncu smo pobrali našega vodiča po Notranjski, zelenem srcu Slovenije. Prva postaja je bila kraška dolina Rakov Škocjan. Spoznali smo vseh 7 imen reke Ljubljanice: Trebuhovica, Obrh, Stržen, Rak, Pivka, Unica in Ljubljanica. Ogledali smo si Veliki (37 metrov) in Mali (42 metrov) naravni most ter ruševine cerkve Svetega Kancijana. Sprehodili smo se do Tkalca jame. Privoščili smo si tudi malico iz nahrbtnika. Z avtobusom smo nadaljevali pot proti Cerknici, kjer smo se z lojtrnikom zapeljali naokrog jezera in si na poti ogledali prehranjevalno verigo živali ob jezeru. Na maketi smo videli kako Cerkniško jezero presiha in se ponovno polni. Peljali smo se mimo cerkve Sv. Volbenka v Zelšah. Po cesti pred nami smo zagledali hrib Slivnica, visok 1114 metrov, znan po zgodbah o coprnicah. Nato smo pot nadaljevali proti Križni gori, pod katero je Križna jama. Sprehod po jami in vožnja s čolnom sta bila zelo zanimiva. Po malici smo se odpeljali v Fieso, se razporedili po sobah in na kratko ponovili vse, kar smo čez dan videli in slišali. Večerji je sledil sprehod v Piran in težko pričakovani sladoled. Dan je bil pester in potrebni smo počitka, zato se počasi odpravljamo spat.

Fotografije so v galeriji spodaj…

IMG_20240528_092016

Slika 1 of 47

(Skupno 239 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost