Prebudili smo se v sončno jutro. Po zajtrku smo odšli do piranskega pristanišča in se vkrcali na ladjo. Z morja smo si ogledali skoraj celo slovensko obalo. Najprej smo zavili desno, mimo Pacuga, Strunjana in Izole ter se obrnili v zalivu pred Ankaranom. Nato pa smo v nasprotni smeri opazovali obalo vse do Lucije.

Dopoldne smo nadaljevali na Tartinijevem trgu, si ogledali stavbe okrog spomenika in se pogovorili o zgodovini Pirana. Prosti čas smo izkoristili za kratek potep po centru Pirana in sladoled.

Ker nas je vreme preganjalo, smo si po kosilu privoščili kratek počitek in kmalu odšli na obalo. Tam smo raziskovali obrežni pas oziroma pas bibavice. Pred dežjem smo imeli čas za plavanje in odbojko na mivki. Sledilo je delo v učilnici in večerja. Na srečo se je dež unesel in nam omogočil sprehod do igrišč nad Piranom, kjer smo svojo energijo usmerili v igro z žogo.

Nekaj fotografij je v galeriji spodaj…

IMG_20240530_090947

Slika 1 of 38

(Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost