Skupnost učencev

Skupnost učencev  vodi  Valerija Pečnik.

• Izvršilni organ Skupnosti učencev je šolski parlament. Šolski parlament sestavljajo predstavniki oddelčnih skupnosti (po dva učenca iz vsake oddelčne skupnosti od 4. do 9. razreda).
  • Vsaka oddelčna skupnost izvoli po dva poslanca v šolski parlament. Poslanci bodo sestankovali povprečno enkrat na mesec. Na sestankih bodo obravnavali aktualne teme. Poslanci bodo poročali o delu svojih oddelčnih skupnostih, le-te pa obveščali o delu in dogovorih na sestankih Skupnosti učencev.
  • Zbiralne akcije bomo organizirali skozi celo šolsko leto.
  • Organizirali bomo šolski otroški parlament, sodelovali na medobčinskem otroškem parlamentu v Celju , se udeležili regijskega in če bomo izvoljeni, tudi državnega otroškega parlamenta.
  • EKO patrulje bodo čistile okolico šole vsak teden po določenem vrstnem redu.
  • Na pustni torek bomo organizirali pustni šolski ples.