Za nami je dolg in vroč dan na Dolenjskem.

Z osmošolci smo zjutraj obiskali Radensko polje in grad Boštanj. Po malici smo si ogledali grad Turjak, kjer so se učencev zlasti dotaknile grajske ječe.  Nato je avtobus zavil proti Trubarjevi domačiji, kjer smo si ogledali še mlin in žago. V senci dreves, smo si ohladili noge v potoku. Naslednja postaja je bila Krška jama. Zanimivo vodenje in raznorazne podobe v kamnu. Ni lepšega, kot se je, v tem toplem vremenu, skriti globoko pod zemljo… Je bilo enotno mnenje 🙂 Ob izviru Krke smo pojedli malico in ob povratku na avtobus so učenci opazili prizorišče snemanja ‘Reke ljubezni’. Zadnja postaja je bila Jurčičeva domačija na Muljavi.

Malce utrujeni, smo proti šesti uri prispeli v naš začasni dom, pojedli večerjo in si vzeli malo časa v sobah za osvežitev.

Nato pa sladoled, kakšen prigrizek in seveda… igrišča, pravi športni park, le nekaj korakov od naše stavbe.

Da si naberemo novih moči, se bomo počasi odpravili spat…

Nekaj fotografij si lahko pogledate v galeriji.

(Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost