Danes, 12. marca, smo v okviru projekta eTwinning gostili mednarodno spletno konferenco, s katero smo obeležili dan varne rabe interneta. Pridružili so se nam sodelujoči učenci iz dveh francoskih šol, iz Turčije in Romunije. Na turški šoli so za nas pripravili kratek webinar na temo Safer Internet Day, v kateri nam je predavatelj Murat  podal veliko koristnih nasvetov o varni uporabi interneta, predvsem pa je  izpostavil, kako pomembno je odgovorno in kritično ravnanje vseh uporabnikov na spletu.

Sledil je spletni kviz Kahoot, v katerem so se učenci pomerili v parih in preverili, kako dobro jim je poznana predstavljena tematika. Zmagala sta učenca iz Francije, ki sta prejela certifikat, po pošti pa smo jima že poslali našo slovensko čokolado gorenjko.

Ponovno smo uživali v skupnem druženju, se naučili veliko novega  o varni rabi interneta,  hkrati pa razvijali znanje angleščine.

Koordinatorica projekta Jasmina Gojčič