V petek, 12. aprila, in v soboto, 13. aprila 2024, smo z učenkami knjižničarsko-bralnega krožka proslavile praznik knjige Z NOČJO BRANJA.  Dekleta so se ob pol osmih zvečer zbrale v šolski knjižnici. Aktivno delo s knjigami je bilo sestavljeno iz štirih enot. Najprej so učenke tiho brale knjige Janje Vidmar in predstavile svoja mnenja o prebranih vsebinah. V drugem delu so brale in nato zaigrale krajše igre, povezane z zgodbami pisateljice Janje Vidmar. Za tretji del so učenke že prej napisale svoje pesmice o ljubezni in prijateljstvu. Okoli polnoči smo odšle v Zdraviliški park Dobrna in v paviljonu  ob soju luči recitirale zbrane pesmice. Po vrnitvi v šolo so imela dekleta še vedno željo in dovolj energije, da so se spoprijele še s četrto dejavnostjo, kjer so reševale rebuse, z lučkami iskale skrite besede in v izbranih knjigah poiskale rešitve. Delo so zaključile do pol tretje ure zjutraj.  Nato pa so sledile priprave na spanje, druženje ob pogovorih in spanje, ki ga je bilo za nekatere več za nekatere pa bolj malo.  Kljub temu v sobotnem dopoldnevu ni manjkalo zadovoljstva, veselja in energije ter seveda željá, da se v naslednjem šolskem letu še večkrat družimo v nočeh branja.

               

                                                                                                                                                                     Valerija Pečnik, knjižničarka

 

(Skupno 109 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost