Pozdravljeni.

Pa je prvi dan ekskurzije za nami. Začeli smo z ogledom Nordijskega centra Planica in nadaljevali z adrenalinskim spustom po jeklenici z velikanke. Nato smo se preko prelaza Predel podali v Soško dolino, še prej pa smo se na kratko ustavili pri Rabeljskem jezeru. Nato smo se ob prekrasni zeleni Soči peljali do botaničnega vrta Alpinum Juliana v Trenti, kjer uspeva kar 600 različnih rastlinskih vrst. V Domu Trenta smo spoznavali geografske in naravne znamenitosti Triglavskega narodnega parka, po malici pa smo se podali še na voden ogled strelskih jarkov in tavern iz 1. svetovne vojne v Ravelniku pri Bovcu. Z manjšo zamudo smo končno prispeli v center šolskih in obšolskih dejavnosti Dom Soča v Tolminu, povečerjali, se odpravili na kratek večerni sprehod, nato pa utrujeni odšli k počitku. Bil je aktiven in naporen, a lep in zanimiv dan.

20240529_150002

Slika 1 of 18

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost