V petek, 19. 4. 2024, smo imeli tretješolci naravoslovni dan. Posvetili smo ga svetovnemu dnevu Zemlje, ki ga vsako leto obeležujemo 22. aprila. Zemlja je moj, tvoj, naš planet. Zanjo je potrebno skrbeti in jo spoštovati, da bo ostala taka, kot je sedaj, še mnogo let. Letošnja tema je bila Planet proti plastiki, kar je poziv k zmanjšanju uporabe plastike za dobro zdravja ljudi in planeta. Veliko smo se pogovarjali o tem, kako zmanjšati odpadke, predvsem plastiko. Razmišljali smo o pomenu ločevanja odpadkov in recikliranju. Iz odpadnega materiala smo naredili lutko oz. ga oživeli v nov predmet. Nato pa smo se odpravili še na čistilno akcijo, kjer smo očistili pot od šole do ribnikov. Naučili smo se, da vsak od nas lahko prispeva k čistejšemu in bolj zdravemu planetu.

Vsi skupaj pa se trudimo držati naslednjega sporočila: zmanjšaj, ponovno uporabi in recikliraj!